CREATIVE ACADEMY OTEVÍRÁ V ČESKÉ REPUBLICE.

Creative Academy – večerní škola reklamy a marketingu otevírá v České republice. Na rozdíl od několikaletého teoretického vzdělávání na akademické půdě se studenti učí od odborníků z praxe. V průběhu jednoho semestru jim mentoři předají cenné know-how a zkušenosti z reálného světa reklamy. Na Slovensku má Creative Academy už třetí ročník úspěšně za sebou. Toto jaro dostanou možnost i lidé v ČESKU okusit atmosféru v Creative Academy Prague.

 

Experti z praxe

 

Dvakrát týdně, od sedmi hodin, navštěvují studenti přednášky o kreativitě, digitálních strategiích, komunikačních strategiích, reklamních trendů, komunikačních zručností a dalších. ,,Máme sedm stálých mentorů a další hostující experty z různých oblastí,’’ uvedl zakladatel akademie Marek Gurega, který zároveň patří ke stálým mentorům. Dalším mentorem je Roman Čihalík – člen poroty ADC Czech Republic Creative Awards, ADC Europe a New York Advertising Festival, Olívia Hurbanová – expertka na komunikační zručnosti, David Suda – kreativní ředitel a vítěz mnoha kreativních cen, Pavol Minár – držitel ocenění z Cannes Lions, Folden Drum a Eurobest, Peter Michalka – kreativec, který se z účastníka v reklamních soutěžích vypracoval na porotce a Jan Šimek – kreativní ředitel, který za svou práci v reklamě posbíral už více než 30 různých ocenění. Mezi hostujícími mentory se pravidelně objevují uznávaní odborníci z České republiky i Slovenska.

Včerejší marketing už dnes neplatí

 

,,Marketing je velmi citlivá součást většiny byznysů. Trendy se v něm mění rychlostí světla. Teorie a přístupy před deseti lety, nebo dokonce před rokem, často už neplatí,’’ vysvětluje potřebu večerní školy marketingu a reklamy jeden ze spoluzakladatelů a mentorů Creative Academy, Marek Gurega. Kreativec, který pracoval pro reklamní agentury McCANN Prague, Médea Creativity Prague i Mark/BBDO Prague a vytvářel kreativní kampaně pro celosvětové značky jako Mercedes-Benz, Pepsi, Vodafone, Hyundai, E.ON, Nestlé, UPC, už od počátku vede ve večerní škole v Bratislavě předmět Portofio a Kreativita naživo a ujme se této role i v Praze. Upozorňuje na to, že starými vědomostmi díru do světa reklamy a marketingu člověk neudělá. ,,Pokud si necháte před očima ujet vlak, jen těžko na něj opět naskočíte,’’ pokračuje a dodává, že marketing dnes potřebuje každý. ,,Firmy a značky, ale i každý člověk si sám vytváří tzv. selfbranding. Ten mu pomáhá lépe se prodat a získat benefity.’’

 

Pro studenty i menší a střední podnikatele

 

Večerní škola reklamy a marketingu je určená čtyřem cílovým skupinám. První jsou studenti a mladí lidé po střední nebo vysoké škole, kteří by rádi pracovali v reklamě. Chybí jim ale zkušenosti a praxe. Akademie je pro ně cestou k vysněné práci v reklamě nebo marketingové agentuře. Druhou skupinou jsou menší a střední podnikatelé, kteří se věnují marketingu ve vlastní režii. Škola je inspiruje a přinese nové poznatky, které následně využívají ve vlastním podnikání. Do třetice cílí Creative Academy na lidi, kteří hledají změnu na místě, ve kterém aktuálně jsou. Jsou to tzv. nespokojení zaměstnanci, lidi, kteří vykonávají svou práci, ale chybí jim v ní rozměr kreativity. ,,Jedná se hlavně o zaměstnance, kteří sedí u počítače ve skleněných budovách a open spaců’’ dodal Marek Gurega. Čtvrtou cílovou skupinou jsou freelanceři, kteří nechtějí pracovat v reklamce a kteří pracují sami a mají své vlastní joby nebo mají ,,malé studia“, kde pracují ve dvojicích nebo trojicích jako taková malá reklamní agentura a znalosti z Creative Academy by uměli uplatnit pro své klienty. Mentoři sledují vývoj pracovní kariéry svých studentů i po ukončení semestru. ,,Jeden náš student si našel práci režiséra a vytváří pro firmy videa. Další studentka po akademii získala zaměstnání v oddělení marketingu oblíbené modní značky Nehera. Neustále dostáváme zpětné vazby, jak je večerní škola pracovně posouvá vpřed. To potěší asi nejvíc, když to co děláme má opravdu smysl.’’

,,Otevíráme v Česku dveře tam, kde byli zavřené. Naším cílem je pomoci kreativním lidem splnit si svůj sen a dělat práci, která je baví a naplňuje.“ vyjádřili se spoluzakladatelé pražské akademie Vladislav Jeřábek a Artan Mustafa. Vedení Creative Academy Prague už přijímá přihlášky. Semestr začíná 25. Dubna 2018. Pokud přemýšlíš, že by ses zúčastnil/a studia Creative Academy, tak neváhej a přihlaš se ještě dnes na www.creativeacademy.cz v části Registrace. Mají omezený počet studentů, tak si rezervujte své místo co nejdřív. Rádi tě uvidí sedět v jejich kreativních lavičkách.